AMAÇ

Edremit Sulakalanı Koruma ve Sulakalan Parkı Kurma Projesi’nin amacı Edremit, Dalyan’daki sulakalanı korumak ve Türkiye’deki ilk sulakalan parkını hayata geçirmektir. Kar amacı gütmeyen proje, ekosistemin önemli bir parçası olan ve çeşitli hayvan ve bitki çeşitlerine ev sahipliği yapan sulakalanı korumak için sizin desteğinize ihtiyaç duymaktadır. Bu sitenin amacı Edremit-Dalyan sulakalanı ile ilgili bilgi vermek, sulakalanın tanınmasına katkıda bulunmak ve Edremit yöresine hizmet etmektir.

Neden Sulakalanı Koruyalım?

Edremit-Dalyan Sulakalanı ekosistemin değerli bir parçasıdır. Bu doğal alanı koruyup toplum kullanımına açarak hem çevre dengesinin devamına hem de hızla gelişen bölgenin ekonomik büyümesine katkı sağlanabilir.


DEVAMI

Siz de Katılın

Kar amacı gütmeyen Edremit Sulakalanı Koruma ve Sulakalan Parkı Kurma Projesi, ekosistemin önemli bir parçası olan ve çeşitli hayvan ve bitki çeşitlerine ev sahipliği yapan sulakalanı korumak için sizin desteğinize ihtiyaç duymaktadır. Lütfen bu projeye gönüllü olarak destek verin! Aileniz, arkadaşlarınız, komşularınız ve toplum liderlerine bu çabayı anlatın. Unutmayın, katkılarınızla hem bugün hem yarın gurur duyacağınız uzun soluklu bir doğa koruma ve yaşatma projesini varedebilirsiniz!DEVAMI

Hakkimizda

Edremit Sulakalanı Koruma ve Sulakalan Parkı Kurma Projesi’nin amacı Edremit, Dalyan’daki sulakalanı korumak ve Türkiye’deki ilk sulakalan parkını hayata geçirmektir. Nihai hedef, sürdürülebilir kalkınma kavramı çerçevesinde, yürüyüş yolları ve Su Araştırma Enstitüsü içeren bir parkı kurmak ve hizmete açmaktır. Proje, Balıkesir’li gönüllülerin ve Minneapolis Sanat ve Dizayn Yüksekokulu (Minneapolis, ABD) öğrencilerinin katkılarıyla geliştirilmektedir.

DEVAMI